Na czym polega upgrade zasobów serwera?
Upgrade zasobów serwera to korzystna opcja dla użytkowników, którzy nie chcą kupować nowego sprzętu. Często do usprawnienia działania posiadanego urządzenia wystarczy modyfikacja niektórych z jego parametrów technicznych. Na czym polega tworzenie nowej konfiguracji oraz w jaki sposób właściwie przygotować się do tego procesu? W poniższym wpisie poznasz nasze porady.
Krok pierwszy: charakterystyka pracy serwera
W każdym serwerze dostępne są statystyki, obrazujące jego pracę zarówno w standardowych warunkach, jak i w okresie wzmożonego ruchu. Pozwalają one ustalić przyczyny spowolnień w działaniu sieci, do których należą:
- zbyt duże zużycie pasma, CPU lub pamięci;
- nadmierna zajętość bądź inne obciążenia dysków.
Podczas tworzenia charakterystyki serwera należy wziąć pod uwagę także przyszłe plany jego wykorzystania, ponieważ na upgrade warto zdecydować się nie tylko wtedy, gdy zauważysz stałe przeciążenie sieci. Posiadanie wymiennych podzespołów serwerowych przyda się również do tymczasowego zwiększania zasobów w momentach, w których planujesz:
- testy nowych aplikacji, z jakich w przyszłości będziesz korzystać na danym serwerze;
- przebudowę serwisu WWW lub przeniesienie stron między serwerami;
- kampanię reklamową, która spowoduje wzmożony ruch na Twojej stronie.
Krok drugi: wybór nowych podzespołów
Na podstawie danych z charakterystyki serwera specjaliści od rozbudowy pomogą Ci w wyborze nowych podzespołów o większej wydajności lub pojemności. Ich parametry zostaną dostosowane do wymagań aplikacji, z których korzystają użytkownicy serwera.
W naszym sklepie dbamy o to, aby wykorzystane do upgrade’u moduły były w 100% kompatybilne z danym serwerem. Zajmujemy się dystrybucją dedykowanych dysków serwerowych, kości pamięci RAM i procesorów, które zostały przetestowane pod kątem zgodności ze sprzętem renomowanych producentów.
Wymiany podzespołów można dokonać samodzielnie lub z pomocą fachowców. Pamiętaj, że rozbudowa często wymaga ponownego uruchomienia serwera przed rozpoczęciem jego użytkowania w nowej konfiguracji zasobów.